ریاض میزبان نشست شورای همکاری خلیج فارس؛ اظهارات نخست وزیر کویت درباره طرح صلح هرمز

به گزارش وبلاگ نیک دل، نخست وزیر کویت با اعلام زمان و مکان دور بعدی نشست شورای همکاری خلیج فارس اظهاراتی درباره طرح صلح هرمز اعلام کرد.

ریاض میزبان نشست شورای همکاری خلیج فارس؛ اظهارات نخست وزیر کویت درباره طرح صلح هرمز

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیک دل به نقل از رسانه های کویتی، صباح الخالد الصباح نخست وزیر کویت امروز یکشنبه گفت که نشست سران شورای همکاری خلیج فارس دهم دسامبر آینده (19 آذر) در ریاض برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: با تلاش های امیر کویت برخی از گام های کوچک در فرایند آشتی بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برداشته شد و نشست ریاض ایستگاه بسیار مهمی در این فرایند خواهد بود.

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات پیش از این اعلام کرده بود که ریاض به جای ابوظبی میزبان نشست بعدی شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود.

پنجم ژوئن 2017، عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر به بهانه حمایت قطر از تروریسم و مداخله در امور داخلی این کشورها، روابط خود را با دوحه قطع کردند، اتهاماتی که دوحه بارها آنها را رد کرده است. کویت از ابتدای این بحران نقش میانجی را ایفا کرده است.

صباح درباره طرح صلح هرمز که از سوی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است گفت: برای قبول این طرح تهران باید روابط خود با کشورها را عادی کند و موفقیت این طرح در گروی فراهم شدن شرایط مناسب است.

نخست وزیر کویت اضافه کرد: اساس طرح صلح هرمز یک مسئولیت منطقه ای است، همچنانکه طرح های دیگری اعم از طرح نگهبان پیشنهادی آمریکا، طرح اروپا و روسیه در این باره وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ریاض میزبان نشست شورای همکاری خلیج فارس؛ اظهارات نخست وزیر کویت درباره طرح صلح هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض میزبان نشست شورای همکاری خلیج فارس؛ اظهارات نخست وزیر کویت درباره طرح صلح هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید