قصاص، مجازات قاتلان مردی که به دستور همسرش کشته شد

به گزارش وبلاگ نیک دل، دو مرد که به دستور یک زن، شوهر وی را کشته بودند به قصاص محکوم شدند و زن جوان نیز به اتهام معاونت در قتل به حبس محکوم شد.

قصاص، مجازات قاتلان مردی که به دستور همسرش کشته شد

به گزارش گروه حوادث وبلاگ نیک دل از وبلاگ نیک دل، راز این جنایت از شامگاه 29 تیر سال 98 با کشف جسد مردی جوان در بزرگراه سعیدی تهران فاش شد. با اطلاع ماجرا به پلیس و انتقال جسد به پزشکی قانونی معین شد مرد جوان به نام داریوش بر اثر 19 ضربه کارد به قتل رسیده است.

پلیس در نخستین گام به سراغ همسر 25 ساله مقتول رفت، وی به مأموران گفت: شوهرم پیک موتوری بود و شب ها هم به عنوان نگهبان در خوابگاه دختران کار می کرد. آخرین باری که شوهرم را دیدم به دنبال دریافت یک سفارش از خانه بیرون رفت و دیگر برنگشت. اما مأموران در آنالیز دقیق تر ماجرا به ارتباط پنهانی همسر مقتول با مرد جوانی به نام محمود پی بردند و با ردیابی های فراوان یک ماه بعد او را دستگیر کردند. محمود خیلی زود به قتل داریوش با همدستی دوستش کیوان اعتراف کرد. وی گفت: وقتی من با سیما - همسر مقتول- آشنا شدم نمی دانستم متأهل است، بعد از مدتی عاشقش شدم و تصمیم به ازدواج گرفتم تا اینکه او به من گفت متأهل، اما شوهرش معتاد است و خیلی اذیتش می نماید. سیما پیشنهاد داد شوهرش را بکشیم. به همین خاطر طبق نقشه با داریوش تماس گرفتم و از او خواستم تا بسته ای را به محلی در نزدیکی کوره آجرپزی ببرد. من آن روز به همراه دوست صمیمی ام کیوان به پشت کوره آجرپزی رفته بودم. وقتی داریوش به آنجا آمد با او صحبت کردم و به او گفتم پلیس و از اقوام همسرش هستم.

من از او خواستم تا از همسرش جدا گردد، اما با هم درگیر شدیم و من چند ضربه چاقو به او زدم. می خواست فرار کند که دوستم هم چند ضربه به او زد و بلافاصله فرار کردیم. به دنبال اظهارات تکان دهنده این مرد، سیما نیز دستگیر شد، اما ادعا کرد از قتل شوهرش بی خبر بوده است.

با افشای این ماجرا کیوان نیز ردیابی و بازداشت شد و به مشارکت در قتل اعتراف کرد. متهمان در بازپرسی ها مدعی شدند قبل از این جنایت ماده مخدر گل مصرف نموده بودند و حالت طبیعی نداشتند.

پرونده آن ها با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه اولیای دم که قیم فرزند خردسال قربانی نیز هستند درخواست قصاص کردند. محمود در دفاع از خود گفت: من خودم نقشه قتل را کشیدم و سیما از این موضوع اطلاعی نداشت. کیوان نیز گفت: من به خواست خودم همراه محمود رفتم و وقتی دیدم آن ها با هم درگیر شده اند و داریوش قصد فرار دارد چند ضربه چاقو به او زدم. سیما نیز بار دیگر اتهام خود را انکار کرد و گفت: من اصلاً خبر نداشتم محمود با شوهرم قرار گذاشته است. او خودسرانه چنین تصمیمی گرفته بود.

در انتها جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده محمود و کیوان را به قصاص محکوم کردند. زن جوان نیز به خاطر معاونت در قتل به زندان محکوم شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "قصاص، مجازات قاتلان مردی که به دستور همسرش کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصاص، مجازات قاتلان مردی که به دستور همسرش کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید