ایجاد کارگروه مشترک دائمی ایران و روسیه در حوزه ارتباطات

به گزارش وبلاگ نیک دل به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تهران ملاقات و گفت وگو کردند.

ایجاد کارگروه مشترک دائمی ایران و روسیه در حوزه ارتباطات

در این ملاقات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توافقات اجرا شده در سفرش به روسیه که در تابستان گذشته انجام شد، گفت: بخشی از توافقات اجرا شده در آن سفر اجرایی و به عقد قرارداد با شرکتهای ایرانی منجر شده است که جای خوشحالی دارد. اما هنوز بخش دیگری اجرایی نشده و احتیاج به هماهنگی و پیگیری دارد.

زارع پور تحقیق و توسعه روی موضوعات مورد توافق طرفین را از دیگر موضوعات برای همکاری مشترک با طرف روسی مطرح نمود و گفت: در ایران شرکت های دانش بنیانی داریم که ظرفیت های خوبی برای آغاز همکاری های مختلف با طرف های روسی دارند که امیدوارم در این سفر با آنها و توانایی هایشان آشنا شوید.

وی بعلاوه با اشاره به همکاری های مشترک بین دو کشور در حوزه های مختلف کاری این وزارتخانه از توسعه زیرساختهای ارتباطی تا همکاری های فضایی، گفت: رفت و آمدها میان دو کشور یاری می نماید که موانع موجود این همکاری ها رفع گردد و پیشنهاد می کنم کارگروه مشترک دائمی برای دنبال کردن موضوعات ایجاد گردد تا اجرایی شدن توافقات سرعت بیشتری به خود گیرد.

الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه نیز ضمن ابلاغ سلام گرم و تشکر وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه، با اشاره به روند رو رشد همکاری های دو جانبه میان ایران و روسیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تیمی متشکل از شرکت های روسی در این سفر همراهی ام می نمایند و آماده ایم تا در تهران در خصوص موضوعات مورد نظر دو طرف بحث و آنالیز نهایی صورت گیرد.

وی در این سفر از حضور شرکتهای روسی علاقه مند به توسعه زیرساختهای ارتباطی اطلاع داد و اضافه کرد: باتوجه به وقوع تحریم ها برای کشور روسیه، برنامه ریزی نموده ایم تا ظرف مدت مشخصی نسبت به فراوری تجهیزات مورد احتیاج خود در داخل کشور اقدام کنیم و در این زمینه می توانیم از توانمندی های شرکت های ایرانی بهره ببریم.

در سفر معاون وزیر توسعه دیجیتال روسیه و تعدادی از شرکت های روسی به تهران قرار است در موضوع توسعه زیرساختهای ارتباطی، سرمایه گذاری برای توسعه فناوری های مورد احتیاج طرفین، توسعه صادرات محصولات فناورانه ایران به روسیه توافقاتی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایجاد کارگروه مشترک دائمی ایران و روسیه در حوزه ارتباطات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد کارگروه مشترک دائمی ایران و روسیه در حوزه ارتباطات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید