دردسر های دریافت غیر حضوری کارت اعتباری سهام عدالت

به گزارش وبلاگ نیک دل، کمتر از یک ماه از فراهم شدن امکان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت می گذرد، اما با آماده نبودن زیرساخت های فنی اپلیکیشن های اعلام شده و اینکه بعضی از سهامداران عدالت ممکن است گوشی هوشمند نداشته باشند، برای این متقاضیان دردسر هایی ایجاد شده است.

دردسر های دریافت غیر حضوری کارت اعتباری سهام عدالت

به گزارش ایسنا، انتها از 25 بهمن امسال این امکان برای سهامداران عدالت فراهم شد تا به وسیله بانک های ملی و تجارت به صورت غیرحضوری معادل 50 درصد ارزش سهام خود را کارت اعتباری دریافت نمایند که نیازی به ضمانت ندارد و کارمزد این تسهیلات معادل 18 درصد است.

در این بین، کسانی که یک ماه پس از مصرف مبلغ کارت اعتباری، آن را به بانک موردنظر برگردانند، لازم نیست سودی بپردازند.

آنچه در راستای اعطای کارت اعتباری سهام عدالت برای متقاضیان چالش برانگیز شده، روش دریافت آن است که تعدادی از سهامداران نتوانسته اند کارت اعتباری خود را دریافت نمایند. مسئولان تاکید دارند با توجه به شیوع ویروس کرونا غیر حضوری باشد، اما بستر و شرایط لازم برای آن فراهم نشده است.

در این زمینه، تعدادی زیادی از مشتریان بانک ملی که به اپلیکیشن های این بانک همچون ایوا و نشان بانک برای ثبت درخواست کارت اعتباری سهام عدالت مراجعه نموده بودند، با خطا از سوی اپلیکیشن مربوطه روبرو شده اند و نتوانسته اند اطلاعات خود را ثبت نمایند.

از سوی دیگر، متقاضیان دیگری نیز می گویند که اپلیکیشن ایوا هر بار به آن ها اعلام می نماید که شنبه برای ثبت نام مراجعه نمایند و هر بار در این زمان پیروز به ثبت اطلاعات و دریافت کارت اعتباری نمی شوند.

در این راستا، بانک ملی درباره نقدها و مسائل ایجاد شده برای مردم به منظور دریافت کارت اعتباری سهام عدالت به ایسنا شرح داد که اپلیکیشن های مربوطه بانک، چون ایوا یکسری مسائل فنی و زیرساختی دارد که موجب شده تا مقداری کُند عمل و خطا هایی اعلام کند، اما همچنان بر روی ارتقا و بهبود این اپلیکیشن کار می گردد؛ به گونه ای که هفته پیش اپلیکیشن ایوا به روز رسانی شد تا آخرین تغییرات در آن اعمال گردد که فرایند دریافت کارت اعتباری سهام عدالت تسهیل گردد.

همچنین، یکی دیگر از نقدهای که به روش غیرحضوری دریافت کارت اعتباری سهام عدالت وارد شد این بود که بعضی از مشمولان سهام عدالت گوشی هوشمند ندارند تا بتوانند به اپلیکیشن های مربوطه دسترسی پیدا نمایند.

در این زمینه، عباس معمارنژاد - معاون وزیر اقتصاد - ضمن تاکید براینکه روش دریافت کارت اعتباری سهام عدالت تغییر نخواهد کرد، گفت: از 83 میلیون جمعیت کشور 78 میلیون نفر دارای گوشی هوشمند هستند و باقی افرادی که گوشی هوشمند ندارند هم می توانند به وسیله سایت ها و با مراجعه به کافی نت ها در خواست خود را ثبت نمایند.

در این بین، کسانی که گوشی هوشمند ندارند یا سواد استفاده از اپلیکیشن های مورد نظر را ندارند باید به کافی نت ها مراجعه نمایند که این کار، دریافت این کارت را برای آن ها متحمل هزینه می نماید؛ بنابراین، روش غیر حضوری دریافت کارت اعتباری سهام عدالت از طرفی به دلیل آماده نبودن زیرساخت های فنی اپلیکیشن های اعلام شده و از طرف دیگر به علت نداشتن گوشی هوشمند بعضی از سهامداران عدالت برای متقاضیان این کارت دردسر هایی را ایجاد نموده است که نشان از عدم برنامه ریزی دقیق در این زمینه دارد.

منبع: فرارو

به "دردسر های دریافت غیر حضوری کارت اعتباری سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر های دریافت غیر حضوری کارت اعتباری سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید