ظرفیت مولدهای فراوری پراکنده برق تهران افزایش یافت

به گزارش وبلاگ نیک دل، مجری مولدهای فراوری پراکنده شرکت برق منطقه ای تهران بیان کرد: با افتتاح و بهره برداری از هفت پروژه مولدهای فراوری پراکنده (DG) با مشارکت بخش خصوصی در امسال 5.43 مگاوات به ظرفیت مولدهای فراوری پراکنده شبکه برق منطقه ای تهران اضافه شد.

ظرفیت مولدهای فراوری پراکنده برق تهران افزایش یافت

محمود پورباقری شهری، مجری مولدهای فراوری پراکنده شرکت برق منطقه ای تهران با اعلام این خبر گفت: با بهره برداری از این پروژه ها ضمن کسب موفقیت جدید در جلب مشارکت بخش خصوصی، امکان تأمین بخشی از انرژی مصرفی شبکه و تقویت شبکه جهت گذر از پیک بار تابستان را محقق کردیم و از مزایای افزایش راندمان تبدیل انرژی، تعویق هزینه های توسعه شبکه، پیک سایی و کاهش تلفات برق، بهبود سطح ولتاژ و کاهش هزینه های انتقال نیرو بهره مند شدیم.

وی اضافه نمود: با استفاده از اعتبارات بخش خصوصی برای توسعه و تقویت شبکه عمومی برق منطقه ای تهران، تعداد مولدهای فراوری پراکنده گازسوز تا به امروز به 50 مورد با مجموع ظرفیت نامی بیش از 300 مگاوات رسیده است.

پورباقری شهری، در مورد زیرساخت های مورد احتیاج برای احداث مولدهای فراوری پراکنده گفت: شبکه گاز رسانی جهت تأمین گاز مصرفی مولدهای مقیاس کوچک، همکاری و مساعدت سایر ارگان های ذیربط جهت احداث و در اختیار قراردادن امکانات موجود به منظور بهره برداری از مولدهای مقیاس کوچک مانند شهرداری ها و …، امکان تبادلات ارزی جهت خرید و واردات مولدهای مقیاس کوچک و ثبات مالی جهت اطمینان از بازگشت سرمایه از جمله زیرساخت های مورد احتیاج برای احداث مولدهای فراوری پراکنده به شمار می آید.

وی تأثیر اجرای این پروژه ها را برای مردم با اهمیت دانست و گفت: نصب و راه اندازی این مولدها، موجب تأمین برق پایدار، کاهش خاموشی های احتمالی، افزایش راندمان تبدیل انرژی و حفظ بهتر ذخایر و کاهش آلودگی زیست محیطی می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ظرفیت مولدهای فراوری پراکنده برق تهران افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت مولدهای فراوری پراکنده برق تهران افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید