(ویدئو) واکنش روحانی به احضار وزیر ارتباطات: من را محاکمه کنید!

به گزارش وبلاگ نیک دل، حسن روحانی رییس جمهور به احضار وزیر ارتباطات و بازپرسی از او واکنش نشان داد.

(ویدئو) واکنش روحانی به احضار وزیر ارتباطات: من را محاکمه کنید!

رییس جمهور در جلسه امروز هیات دولت ضمن تشکر از وزیر کنونی و پیشین ارتباطات گفت: آنها کار عظیمی کردند. پهنای باند کار عظیم و عظیمی برای کشور است. کسی را برای پهنای باند نباید محاکمه کنند. این مسئله دستور من بوده است. اگر کسی را می خواهید محاکمه کنید، باید مرا محاکمه کنید.

رییس جمهور از افزایش پهنای باند در دوران سخت کرونا دفاع کرد و گفت در ماه هایی که ناچار بودیم به مردم بگوییم کسب و کار خود را تعطیل کنید، به بچه ها گفتیم مدرسه و دانشگاه نروید، اگر این فضای مجازی نبود، دانش آموزان و دانشجویان چه کار می کردند و چگونه درس می خواندند؟ مردم در این شرایط چگونه سرگرم می شدند؟

روحانی با بیان اینکه پهنای باند یعنی آزادی مردم در کسب و کار الکترونیکی، یادآور شد: پهنای باند یعنی از ثبت سفارش تا بانک مرکزی تا گمرک تا ورود کالا و انبارها، همه را مردم ببینند. پهنای باند یعنی مبارزه با فساد. کسی نمی تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد. اگر کسی را می خواهید برای مبارزه با فساد احضار کنید، باید مرا احضار کنید، نه اینکه وزیر مرا احضار کنید.

وی با بیان اینکه همه وزرا تلاش می کنند، بیان کرد: فضای مجازی شغل و کسب و کار برای مردم درست کرده، آموزش درست کرده، معلم و خانواده و دانش آموز را به همدیگر مرتبط کرده است. البته مشکلاتی هم دارد که کسی منکر آن نیست. اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ باید متخلف را دستگیر کرد. باید پلیس مراقبت کند. شما می خواهید وظایف پلیس و دوربین را به گردن وزیر راه بیندازید. وظایف راننده را برعهده وزیر راه بیندازید.

رئیس دولت تدبیر و امید اضافه نمود: جاده و اتوبان باید باشد، اتومبیل هم باشد. نمی شود گفت چون مرکب های دیگر هستند، اتومبیل نباشد. وقتی ماشین، ریل، هواپیما، قطار و اتومبیل می آوریم، تصادف و تخلف هم ممکن است. باید جلوی تخلف را گرفت. باید فرهنگ سازی کرد. کسی که پشت فرمان می نشیند، باید آموزش دیده باشد و سواد رانندگی داشته باشد، باید مراقبت کرد.

روحانی با بیان اینکه در فضای مجازی هم ممکن است مانند فضای حقیقی تخلف و دزدی کنند، گفت: ممکن است ایمان جوانان ما را هدف بگیرند. رها کردن فضای مجازی غلط است، بستن آن هم اشتباه است. اگر فضای مجازی نبود چگونه بیماران کرونایی را کنترل کنیم؟ اگر فضای مجازی نبود، چگونه جلوی شیوع کرونا را بگیریم؟ فضای مجازی در سلامت آموزش نشاط مردم کمک کرده است.

هفته گذشته آذری جهرمی به خاطر چند شکایت از او به دادسرا احضار و مورد بازپرسی قرار گرفت. یکی از مهمترین شکایت مربوط به اجرانکردن دستور رییس مرکز ملی فضای مجازی برای کاهش پهنای باند پیام رسان های خارجی بوده و عدم فیلترینگ اینستاگرام است. البته شکایت دیگری هم در رابطه با فضای مجازی مطرح است.

آذری جهرمی با قرار التزام آزاد شد اما احضار او بازتاب وسیعی در فضای خبری کشور داشته است.

منبع: فرارو

به "(ویدئو) واکنش روحانی به احضار وزیر ارتباطات: من را محاکمه کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) واکنش روحانی به احضار وزیر ارتباطات: من را محاکمه کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید