معماری و عمران

رشد 1847 واحدی شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی 1400 خبرنگاران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در اولین روز کاری سال جدید و قرن جدید امروز با رشد 1847 واحدی روبرو شد.

21 فروردین 1400

معرفی محله های رنگی ترکیه که در سفر به این کشور نباید دیدن آن ها را از دست داد!

ترکیه یکی از کشورهای کوهستانی در نزدیکی ایران است که به دلیل جاذبه های طبیعی و تاریخی که در خود دارد توانسته است به یکی از مقاصد مهم گردشگری در میان مسافران تبدیل گردد. این کشور از سمت شرق و غرب امتداد پیدا نموده است و موقعیت جغرافیایی آن به گونه ای است...

25 اسفند 1399

همه چیز درباره انواع گل کاکتوس و گیاهان برگ گوشتی

گیاهان برگ گوشتی و گل کاکتوس گیاهانی هستند که در برگ های خود آب ذخیره می نمایند و با تنوع زیاد در انواع آپارتمانی و فضای باز در دسترس هستند.

19 اسفند 1399

عکس برداری از سطح سیاره های فراخورشیدی به کمک خورشید

به کمک خورشید می توان تلسکوپی قدرتمند را برای عکس برداری مستقیم از سطح سیاره های فراخورشیدی توسعه داد و به سکونت پذیری آن ها پی برد.

17 بهمن 1399

چگونه به اوکراین سفر کنم؟ (راهنمای کامل سفر به اوکراین)

اوکراین یکی از کشورهای کمتر توسعه یافته در اروپا است که شاید دلیل آن تحت نفوذ و اشغال بودن این کشور توسط روسیه در طول تاریخ است. این کشور دارای اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعی فراوانی است که به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل شده است. در این مطلب شما را به...

10 بهمن 1399

رونمایی از جدیدترین ورک استیشن دسکتاپ مجهز به چهار A100 با 320 گیگابایت حافظه

چندین ماه پیش انویدیا از یک GPU فوق قدرتمند به نام A100 رونمایی کرد و حالا شاهد رونمایی از جدیدترین ورک استیشن دسکتاپ آن مجهز به چهار A100 با 320 گیگابایت حافظه هستیم.

28 آذر 1399

ترامپ موجودات فرازمینی را تهدید به استفاده از سلاح های آمریکایی کرد

رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی بیگانگان فرازمینی را به استفاده از قدرت ارتش این کشور تهدید کرد.

5 آذر 1399

خبرنگاران 30 میلیارد تومان تجهیزات پدافندی بخش آب در لرستان رونمایی شد

خرم آباد - خبرنگاران - 30 میلیارد تومان تجهیزات پدافندی مربوط به حوزه تامین و ذخیره سازی آب روز پنجشنبه همزمان با هفته پدافند غیرعامل در لرستان رونمایی شد.

4 آذر 1399

لدفانس، محله اداری پاریس بر فراز ابرها

محله لدفانس (La Défense) مهم ترین ناحیه اداری پاریس است و بسیاری از ساختمان های بلند این شهر را در آن می توانید پیدا کنید. اگر فکر می کنید دیدن محله ای بدون ماشین ها در پاریس یک رؤیای بی فایده است، در اشتباه هستید. محله لادفانس از پیاده رو هایی تشکیل شده که در...

1 شهریور 1399

5 روش برای خواب عمیق داشتن!

خبرنگاران: البته که همه ما دوست داریم بهتر بخوابیم. اما کسانی که سعی می کنند در طول روز عملکرد و آمادگی بهتری داشته باشند، اهمیت خواب کافی و مناسب را بیشتر درک می کنند.

31 مرداد 1399

کشورهای پذیرنده ویزای شنگن را بشناسید

طبیعت همیشه بهانه ای بوده که هر جا کم می آوریم و به انسانیت و حس همبستگی مان انسانی مان شک می کنیم از آن کمک می گیریم. یکی از نشانه های طبیعت که توانسته تبدیل به اسطوره ای برای همبستگی شود، رودخانه شنگن است که تمام اروپا را در می نوردد و در حال حاضر، گسترده...

18 مرداد 1399

شروط مدنظر واشنگتن برای توقف جنگ در یمن چیست؟

یک روزنامه عربی به نقل از منبعی آگاه نوشت: آمریکا در تلاش است در پرونده یمن میانجی گری کند و سال 2020 شاهد اولین گام در توافق صلح یمن خواهد بود.

27 دی 1398

گزارش فیلم های آخر هفته سیما

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن شاتر آیلند، دکل، حوض نقاشی، نقش دل، همه خوب هستند، قصه داوود و قمری، پیکو، سرقت از یک دزد، تحفه هند، هلیوس، دهکده، حس ششم، شهر پرندگان، ریو 2، دوربین، پاییز در ایوان خانه نشسته است، خان ننه، پرندگان عصبانی، با تو...

17 دی 1398

عملیات کاوش و حدس چهارطاقی نگار در کرمان شروع شد

معاون میراثفرهنگی ادارهکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کرمان گفت: عملیات کاوش و گمانهزنی باستان شناسی در محوطه اطراف چهارطاقی نگار شروع شد.

15 دی 1398

از خانه خارج نشوید؛ شاید باد وزید!

مقصر این آلودگی همان هایی هستند که در طول این سال ها باید مترو و بی. آر. تی راه اندازی می کردند، اما نکردند، تاکسی ها و اتوبوس ها را نوسازی می کردند، اما خواب ماندند، کارخانه ها را از شهر دور و نو می کردند، اما به خودشان زحمت ندادند.

15 دی 1398

سفرنامه سفر به سرزمین لبخندها

برای سفر ماه عسل در مهر ماه سال 89، درست یک هفته پس از مراسم عروسی تصمیم گرفتیم به تایلند سفر کنیم. بیشتر ترجیح میدادیم به ترکیه بریم ولی چون فصل پاییز تو ترکیه هوا سرد میشه، علتمون برای انتخاب این کشور آب و هوای مناسب در فصل پاییز و زمستان بود. در واقع تایلند...

14 دی 1398

ذهن جنایتکار شهر در رمان ایرانی

تنها ژانر بزرگ ادبی که بعد از اختراع رسانه های چاپی توانسته سیطره ای بی تزلزل داشته باشد رمان است.

14 دی 1398

شروع ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز ، جزئیات و نحوه نام نویسی

ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز 18 آبان در چهار استان قم، سیستان و بلوچستان و خراسان های شمالی و جنوبی شروع شد و به مرور در سایر استان ها هم نام نویسی انجام می گردد.

9 دی 1398

درخواست های فضل الرحمان بار دیگر توسط دولت اسلام آباد رد شد

دولت پاکستان با غیر قانونی دانستن خواسته های فضل الرحمان تاکید نمود: تا زمانی که خواسته های او در چارچوب قانون نباشد به آن توجهی صورت نخواهد گرفت.

9 دی 1398