آقای آذری جهرمی! شما را چه به سیاست خارجی؟ ، به فکر 3 میلیون دانش آموزی باشید که به دلیل بی کفایتی تان در شرف ترک تحصیل اند

به گزارش وبلاگ نیک دل، همین الان 3 میلیون (و بنا به بعضی آمارها 5 میلیون) دانش آموز به دلیل بی کفایتی این بخش از دولت در شرف ترک تحصیل اند و سال جاری نتوانسته اند به شکل مجازی تحصیل نمایند. فردی که در این حوزه تخصصی خودش به این میزان ناتوان است، در سیاست خارجی که نه تخصص دارد و نه تبحرّی، چگونه اظهارنظر گل درشت می نماید؟

آقای آذری جهرمی! شما را چه به سیاست خارجی؟ ، به فکر 3 میلیون دانش آموزی باشید که به دلیل بی کفایتی تان در شرف ترک تحصیل اند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ نیک دل، آذری جهرمی وزیر ارتباطات با کنایه به سفر محمدباقر قالیباف به روسیه گفته است که درس امام(ره) این بود که همانگونه که به کاخ سفید اعتمادی نیست، امید بستن به کاخ کرملین هم راهبرد درستی نیست.

صرف نظر از بعضی بدسلیقگی های رسانه ای در نحوه اطلاع رسانی راجع به این سفر، اما درباره این اظهارنظر وزیر دولت که صورت گل درشت و ضخیمی از تهاجمات غیرمسولانه این روزهای غربگرایان نسبت سفر مزبور است، چند مساله را می توان عنوان نمود:

1- سفر به روسیه و در کنار آن ارائه پیغام به پوتین یک مساله واضح و معمول در سیاست خارجی است، از این سفر آقای آذری جهرمی بر مبنای کدام ارتباطات لدّنی و متافیزیکال یا خوابنمایانه چنین خبری دریافت نموده که به کاخ کرملین امیدی به آن معنا که آذری جهرمی مراد می نماید، بسته شده است؟

2- موضوع سیاست خارجی در تمام کشورهایی که از سیاست سامان یافته (صرف نظر از سویه و جهت آن) برخوردارند، یک امر اجماعی است که فارغ از مناقشات سیاست داخلی به آن پرداخته می گردد. بدان جهت که برخورد مناقشه برانگیز و صرفاً سیاسی با آن و تبدیل کردن آن به یک طعمه و شکار برای سیاست داخلی منافع یک ملت را به خطر می اندازد. آقای جهرمی بر اساس کدام عقل و تدبیر، و با چه مجوزی چنین موضع غیرمسولانه ای را در سیاست خارجی اتخاذ می نماید؟

3- حوزه مسولیت آقای آذری جهرمی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است؛ موضع گیری سطحی ایشان در سیاست خارجی چه محلی از اعراب و چه نسبتی با مسولیت ایشان دارد؟ همین الان 3 میلیون (و بنا به بعضی آمارها 5 میلیون) دانش آموز به دلیل بی کفایتی این بخش از دولت در شرف ترک تحصیل اند و سال جاری نتوانسته اند به شکل مجازی تحصیل نمایند. فردی که در این حوزه تخصصی خودش به این میزان ناتوان است، در سیاست خارجی که نه سابقه ای دارد و نه تجربه ای و نه تخصص و تبحرّی، چگونه اظهارنظر گل درشت می نماید؟

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آقای آذری جهرمی! شما را چه به سیاست خارجی؟ ، به فکر 3 میلیون دانش آموزی باشید که به دلیل بی کفایتی تان در شرف ترک تحصیل اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای آذری جهرمی! شما را چه به سیاست خارجی؟ ، به فکر 3 میلیون دانش آموزی باشید که به دلیل بی کفایتی تان در شرف ترک تحصیل اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید